Miért kötözködik egy zöldpárt képviselője egy zöldberuházás kapcsán - amit mellesleg már évekkel ezelőtt meg kellett volna lépni? Mindjárt kiderül.
A gödi termálfürdő új fogadóépületét-öltözőjét 2007-ben adták át, mintegy 80 millió forintért épült. Érthetetlen, hogy miközben ott a termálvíz, gázzal oldották meg a fűtést és a melegvíz-ellátást is. Emiatt persze késő a bánat, de a helyzet azért (ha nem is ingyen) orvosolható, a termálvizes fűtést most is ki lehet építeni.
A Beruházási Osztály megbízásából megvalósíthatósági tanulmány, illetve "tanulmányterv" is készült az új rendszerre, sőt, a képviselőkhöz már a nyertes árajánlat végösszegével együtt került az előterjesztés a 9,8 millió forintos tervezett átalakításról - amely egyébként a megspórolt gázáron 3 év alatt megtérül. Mivel azt gondoltuk, a konkrét árajánlat(ok)ra vetett egyetlen pillantás nélkül nem lehet felelős döntést hozni (és a kivitelezés nem szenved túl nagy késedelmet emiatt), először a pénzügyi bizottság, majd - némi vita után - a képviselő-testület is elnapolta a döntést.
Az árajánlatra vetett pillantás (amellett, hogy tulajdonképpen nem volt elfogadhatatlan) nekem azt a megdöbbentő felismerést hozta, hogy miközben van egy négy éves kész radiátoros rendszerünk, egy teljesen új mennyezetfűtés kiépítését tervezzük. Ennek mi értelme? - hívtam fel a beruházási osztályvezetőt, illetve a polgármester urat. A következő pénzügyi bizottsági ülésre készült kiegészítésből kiderült, a radiátoros rendszer nem használható, mert 90 (!) fokos előremenő vízhőmérsékletre lett méretezve, és a mennyezetfűtésen kívüli bármilyen megoldás (padlófűtés vagy a radiátorok számának növelése) 10,5 millióba fájna.
Természetesen, ha a radiátorokban valóban 90-70 fokos víz keringene, a számukat meg kéne négyszerezni, hogy a 45 fokos (termálvízzel előállított) fűtővíz felmelegítse a helyiségeket. De a tanulmányterv készítőjén kívül nem találtam olyan épületgépész szakembert, aki reálisnak tartotta volna a 90 fokot. Valóban, ha józan ésszel belegondolunk, egy 80 fokos átlaghőmérsékletű radiátor az öltözőben tulajdonképpen veszélyesnek is számít, hiszen elég hozzáérni egy komolyabb égési sérülés beszerzéséhez.
Ezeket az érveket a tervező cáfolta a második pénzügyi bizottsági ülésen, de még egy kis trehányságot is sikerült felfedeznem: a nyertes árajánlatot adó kft. nem szerepel a cégjegyzékben (azonos nevű közkereseti társaság van, de más címen), és az általa adott ajánlaton is más-más házszámot szerepeltetett a fejlécben és a pecséten. (Arról nem is beszélve, hogy a címét - négy szó - öt helyesírási hibával sikerült leírnia.) Így aztán a második ezt a témát tárgyaló pénzügyi bizottsági ülésen sem született döntés. Most szerdán a pénzügyi bizottságban, csütörtökön a testületi ülés napirendjén ismét ez (is) a téma...
Vajon mi lesz az előterjesztésben? (Még nem kaptuk meg) És vajon mi lesz a szavazások végeredménye?
És Önök szerint nekem mit kéne tenni?